Gelin gelcek kişi bağlama büyüsü

Evinize gelince gelcek kişi kocasına bağlamak ve gözünün kocasından başka kimseye gitmemesi ve hayatı boyunca kocasına sadık kalması kalması için yapılmak büyü aşadadır.

Gerdekten üç gün önce yedi çeşmeden alınmış bir tas suda yıkanan, bin bir «Ya Settar» söylenerek okunup üflenen bir düğme, kızın güveyle yararken giyeceği giysilerden birine gizlice dikilir. Kızın evine giden yola bir daire çizilip içine üç «vav», üç «dal», bir «sin» yazılır, dairenin üstüne toprak atılır, kapatılır. Bunlar yapılırken kızın bağlanmak istendiğini bildiren «bağladım» sözü kırk bir kez içten geçirilir. Yoldaki daire silininceye, giysiye dikilen düğme, giysi atılıncaya değin büyünün etkisi sürer, gelin kız olarak kalırmış. Gelinde bunalım, dengesizlik gibi çıldırmaya yönelik davranışlar görülürse büyüyü bozmak gerekirmiş, yoksa bu olay, büyüyü yapanın da, yaptıranın da ilerde başına gelebilir, sevdiği bir kimsede, bir yakınında görülebilirmiş.

Bir önceki yazımız olan Sevgiliyi Bağlama Büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazıyı Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>